Bivojova heraldika

Rodové erby

<< Předcházející - Následující >>Andlern
Andlern-Witten

Dělený štít. Horní polovina je černo-zlatě polcená. Vpravo je polovina stříbrného berana, obráceného ke středu štítu. Vlevo jsou dvě černá křídla a nahoře mezi nimi je zlatá koruna. Dolní pole je pětkrát zlato-černě kosmo dělené.
V pravém klenotu jsou křídla s korunou z horního levého pole.
V levém klenotu je rašící beram z horního pravého pole.
Přikrývadla na obou přilbách jsou černo-zlatá.

V roce 1737 získal František Reinhold Andlern hraběcí titul a právo připojit ke svému erbu erb po meči vymřelých Wittenů.
Štít je čtvrcený s korunovaným srdečním štítkem. Srdeční štítek je dělený a jeho horní polovina je černo-zlatě polcená. Vpravo je polovina stříbrného berana, obráceného ke středu štítu, a vlevo jsou dvě černá křídla. Dolní pole je zlaté se třemi černými kosmými pruhy. První a čtvrté pole štítu je modré se stříbrnou volavkou, se zlatou zbrojí obrácenou, ke středu štítu, která drží v zobáku stříbrnou rybu. Druhé a třetí pole je stříbrné s červeným kosmým břevnem, ve kterém jsou tři zlaté šesticípé hvězdy.
Na štítu jsou tři přilby. Prostřední přilba nese klenot černých otevřených křídel, mezi kterými je doprava obrácený rostoucí beran z pravého horního pole srdečního štítku. Přikrývadla jsou černo-zlatá.
V pravém klenotu je volavka s rybou z prvního a čtvrtého pole štítu. Přikrývadla jsou modro-stříbrná.
V levém klenotu jsou stříbrná zavřená křídla se červeným kosmým břevnem se třemi šesticipými zlatými hvězdami. Přikrývadla jsou červeno-stříbrná.
Znak je kreslen podle kameného znaku na kostele v Jeseníku nad Odrou. Barvy a klenoty jsou podle knihy z edice Siebmacher, Morava. V knize ale není srdeční štítek korunovaný a volavka stojí na zeleném vrchu.