Bivojova heraldika

Rodové erby

<< Předcházející - Následující >>Bauer
Chlumecký - Bauer

Štít je modrý se stříbrným kosmým břevnem. Uprostřed břevna je modrá šesticípá hvězda mezi dvěma včelami přirozené barvy (v heraldice se jako přirozená barva včely používá hnědá), . Nad břevnem je zlaté slunce a pod břevnem je stříbrné ozubené kolo.
Na pravé přilbě jsou v klenotu zavřená křídla. Přední je stříbrné se včelou přirozené barvy, která leze vzhůru, a zadní je modré.
V levém klenotu jsou buvolí rohy s nátrubky. Pravý je dělený modro-stříbrně a levý stříbrno-modře. Mezi rohy jsou tři zlaté obilné klasy.
Přikrývadla na obou přilbách jsou modro-stříbrná.

Moritz Viktor Jakub Peter Bauer v roce 1907 získal povolení používat po matce jména rytířů Chlumeckých, byl mu udělen titul rytíř Chlumecký-Bauer a polepšen znak.
Byl použitý čtvrcený štít. V prvním zlatém poli je černý bazilišek s červeným hřebenem, zobákem, jazykem a lalokem, obrácený ke středu štítu a kreslený se složenými křídly. Druhé pole je modré se stříbrným kosmým břevnem. Uprostřed břevna je modrá šesticípá hvězda mezi dvěma včelami přirozené barvy, lezoucími kosmo vzhůru. Nad břevnem je zlaté slunce a pod břevnem je stříbrné ozubené kolo. Ve třetím červeném poli je zlatý lev, obrácený ke středu štítu, držící v pravé přední tlapě černou kotvu se zlatým provazem. Čtvrté pole je stříbrné s plameny přirozené barvy (zde zlatými, ale také mohou být zlato-červené), na zeleném trojverší, ze kterých vylétá (vyrůstá) hnědý pták fénix.
Na pravé přilbě je v klenotu hořící trojvrší s vylétajícím fénixem ze čtvrtého pole štítu. Přikrývadla jsou vpravo černo-zlatá a vlevo červeno-zlatá.
V levém klenotu jsou složená křídla, přední je modré se stříbrnou včelou, která leze vzhůru, a zadní je stříbrné. Přikrývadla jsou vpravo červeno-stříbrná a vlevo modro-stříbrná.
Heslo je na modré stuze vyvedené stříbrnými písmeny „SUSTINE ET ABSTINE“.