Bivojova heraldika

Rodové erby

<< Předcházející - Následující >>


z La Fontaine a d´Harnoncourt - Unverzagt

Ve štítu je zlatý srdeční štítek, na kterém jsou dvě modré zkřížené poutnické hole a nad nimi je červená mušle obrácená k vrchu štítku. Hlavní štít je dělený a jeho horní polovina je polcená. Pravé horní pole je čtvrcené a uprostřed čtvrcení je zlatý korunovaný štítek, na kterém je stříbrný lovecký pes s černou hlavou, černými tlapami a zlatým obojkem. Pes stoupá po čtyřech černých stupních. První a čtvrtá čtvrtina pole je napokos černo-zlatě čtvrcená. Nahoře a dole je zlatá levhartí hlava, vpravo a vlevo černá lilie. Ve druhé a třetí červené čtvrtině je stříbrné šikmé břevno. Levé horní pole je červeno-modře čtvrcené. V první a čtvrté čtvrtině je stříbrné břevno, na kterém je kráčející levhart, pravděpodobně zlatý. Ve druhé a třetí čtvrtině je stříbrná jelení hlava na šíji s celkem deseti výsadami na paroží. Jelení hlava je obrácena ke středu levého horního pole. Dolní polovina štítu je rovněž čtvrcená s modrým pupečním štítkem, na kterém jsou tři letící zlatí skřivani, v rozestavení 2, 1. V prvním a čtvrtém zlatém poli je polovina černé korunované orlice, rostoucí z polcení dolní půle. Druhá a třetí čtvrtina je stříbrná se třemi červenými šikmými pruhy.
Na štítu je šest přileb s klenoty. Na pravé prostřední přilbě je v klenotu rašící červený lev, který drží v předních tlapách zlatou čtvercovou korouhev na zlatém ratišti. Přikrývadla jsou červeno-zlatá.
Druhým klenotem je rašící stříbrný lovecký pes s černou hlavou, černými tlapami a zlatým obojkem, který má tělo pokryté šupinami. Přikrývadla jsou vpravo černo-zlatá a vlevo červeno-stříbrná.
Ve třetím klenotu jsou otevřená křídla. Pravé křídlo je napokos černo-zlatě čtvrcené. Nahoře a dole je zlatá levhartí hlava, vpravo a vlevo černá lilie. Levé křídlo je červené se stříbrným šikmým břevnem. Přikrývadla jsou vpravo černo-zlatá a vlevo červeno-stříbrná.
Čtvrtým klenotem je rostoucí bezruká korunovaná postava muže se stříbrnými vlasy a vousy, který je červeně oděný a na oděvu jsou zlaté knoflíky. Přikrývadla jsou červeno-stříbrná.
Na páté přilbě je místo korunky modro-zlatá točenice oproti korunkám na ostatních přilbách. Klenotem je stříbrný rostoucí jelen. Přikrývadla jsou modro-zlatá.
Šestým klenotem je černý korunovaný orel. Přikrývadla jsou vpravo černo-zlatá a vlevo červeno-stříbrná.