Bivojova heraldika

Rodové erby

<< Předcházející - Následující >>


Oldenburský

Štít rozdělený na pět polí nese čtvecený srdeční štítek. První a čtvrté pole štítku je čtyřikrát zlato-červeně dělené. Druhé a třetí modré pole nese zlatý tlapatý kříž, který má spodní část kůlu delší a liliovitě zakončený. Hlavní štít je dělený, horní půle je polcená a dolní je rozdělená hrotem. První pole je červené se zlatým korunovaným lvem s modrou zbrojí a jazykem, který svisle drží v pravé přední tlapě stříbrnou sekeru se zlatým topůrkem, které je prohnuté a jde až k pravé zadní tlapě. Druhé pole je zlaté se dvěmi modrými kráčejícími lvy pod sebou, s červenou zbrojí a jazykem. Třetí pole je stříbrné s červeným pilovitým lémem (kopřivový list), v jehož středu je stříbrno-červeně dělený štítek. Čtvrté pole (hrot) je červené s rytířem ve zlaté zroji, sedícím na stříbrném koni ve skoku, se zlatým sedlem a postrojem. Rytíř v pravici drží stříbrný napřažený meč se zlatým jílcem a na levé ruce má modrý štít. V pátém červeném poli je stříbrná labuť se zlatou zbrojí a jazykem a se zlatou korunkou navlečenou na krku.
Na všech třech přilbách jsou helmovní korunky, ve kterých jsou knížecí čepice.
V prostředním klenotu je lev se sekerou z prvního pole štítu. Přikrývadla jsou vpravo modro-zlatá a vlevo červeno-stříbrná.
V pravém klenotu jsou tři zlatá žezla, nahoře zakončená korunkami, ze kterých vycházejí paví kýty. Přikrývadla jsou modro-zlatá.
V levém klenotu je vějířovitě postaveno sedm korouhví s figurami ze třetího pole štítu, na zlatých ratištích a se zlatými hroty. Přikrývadla jsou červeno-stříbrná.