Bivojova heraldika

Rodové erby

<< Předcházející - Následující >>


Šlesvicko - Holštýnský

Štít se čtvrceným srdečním štítkem je v horní polovině rozdělený na dvě pole a dolní polovinu hrot rozděluje na další tři. Čtvrcený srdeční štítek má v první a čtvrté pole čtyřikrát zlato-červeně dělené. Ve druhém a třetím modrém poli je zlatý tlapatý kříž, který ale má spodní část kůlu delší a zakončený třemi výběžky. První pole hlavního štítu je červené se zlatým korunovaným lvem, který drží před sebou v pravé přední tlapě zlatou sekeru s dlouhým topůrkem, které je prohnuté ke lvu a jde až za pravou zadní tlapu. Ve druhém zlatém poli jsou dva modří kráčející lvi nad sebou. Na třetím stříbrném poli s červeným kopřivovým lémem je stříbrno-červeně dělený štít. Ve čtvrtém červeném poli (hrotu) je rytíř ve zlaté zbroji, na stříbrném koni se zlatým postrojem. Rytíř se nad hlavou napřahuje stříbrným mečem se zlatým jílcem a v levé ruce drží modrý štít. V pátém poli je stříbrná labuť s roztaženými křídly a zlatou zbrojí. Labuť má na krku zlatou korunku.
Na štítu jsou tři přilby, které mají v helmovních korunkách vložené knížecí čepice (bez zlatého oblouku). V prostředním klenotu je korunovaný lev se sekerou z prvního pole štítu. Přikrývadla jsou vpravo modro-zlatá a vlevo červeno-stříbrná.
Na pravé přilbě jsou tři zlatá žezla, zakončená korunkami, ze kterých vyrůstá paví kýta. Přikrývadla jsou modro-zlatá.
V levém klenotu je sedm korouhví na zlatých ratištích se zlatými hroty, na kterých je figura ze třetího pole štítu. Přikrývadla jsou červeno-stříbrná.