Bivojova heraldika

Rodové erby

<< Předcházející - Následující >>


Spindler

Hraběcí erb.
Štít je čtvrcený se zlatým srdečním štítkem, na kterém je černý orel. V prvním černém poli je stříbrná pevnost s čtvercovým půdorysem. Na přední straně hradeb je budova brány, která je vyšší než hradba, ale nevystupuje z ní. Po stranách uvnitř hradeb jsou čtvercové věže a mezi nimi obdélníková budova. Budovy a hradby mají červené střechy. Na budově a věžích jsou stanové střechy. Pevnost stojí na zelené vrchu, po kterém jde k bráně pevností zlatá křivolaká cesta. Druhé a třetí pole je červené se šikmým stříbrným vlnitým břevnem. Čtvrtá čtvrtina štítu je šikmo zlato–černě dělená a na ní je šikmo dělený kozel (jinde popisován jako kozorožec) obrácených barev.
Na štítu jsou čtyři přilby. První přilba nese klenot otevřených křídel. Pravé je zlato-černě dělené (další prameny uvádějí dělení kosmé a ne vodorovné), levé je červené se šikmým stříbrným vlnitým břevnem. Mezi křídly je zlatý rašící korunovaný lev. Přikrývadla na přilbě jsou červeno–stříbrná.
Na druhé přilbě je černý orel a nad ním je koruna se třemi viditelnými výběžky, uvnitř je červená čepice, ze předu jde zlatý obblouk, na jehož vrcholu je zlaté říšké jablko (jinde je uvedena císařská koruna a to i nad orlem v srdečním štítku). Přilba nese černo–zlatá přikrývadla.
Na třetí přilbě je v klenotu pevnost na vrchu z prvního pole čtvrceného štítu. Přikrývadla jsou červeno–zlatá.
Levá přilba nese rašícího černého kozla a černo-zlatá přikrývadla.